28 Ağustos 2009 Cuma

Tarif..

Nasıl güzel bir cümledir bu, bir insanın sizi tarif etmek için kullandığı:

'Şekeri bitmeyen sakız gibisin' demiş bıraktığı notta,

'her daim tatlı!'... :)

20 Ağustos 2009 Perşembe

İşte Benim Vespam..

Hediyelerin en anlamlılarından biri oldu bu. Çok sevdiğim arkadaşım Pelin'den Vespa anahtarlık. "Görür görmez seni hatırladım." dedi verirken. Umarım bir gün gerçeğini de alacaksın demeyi de ihmal etmedi. :) Amiiiiiin diyerek harika hediyemin keyfini çıkardım. Fotoğraflar da benden.

Bir kez daha çook teşekkür ederim Pelinciğim. ;)

11 Ağustos 2009 Salı

Neyim Eksik?

Evet, artık benim de bir Hangover Baby gözlüğüm var. Fotoşop yok, fotoşop yoook :)


PS: Conconcum, teşekkürler :)

4 Ağustos 2009 Salı

Hangover, "What happened last night?"

"What happened last night?". Herkes birbirine bu soruyu soruyor bu filmde, biz de izlerken sorduk birbirimize acaba ne oldu, nereden çıktı banyodaki kaplan, dolaptaki bebek, salondaki tavuk diye.

İlk başta tipik bir Amerikan komedisi izlenimi verse de öyle olmadığını kendini izlettirdikten sonra kanıtlıyor Hangover. Bu kadar konuşulur olmasında gayet başarılı bir şekilde yapılan reklam ve tanıtım çalışmalarının payı da büyük. IMDB'de aldığı yüksek puan ve top 250 içine ilk haftalarda girmesi de işin kaymağı olsa gerek. Diğer filmlere örnek olsun.

4 birbirinden farklı erkeğin, düğün öncesi bekarlığa veda partisini Las Vegas'ta geçirecek olmaları zaten kafalarda bir hikaye canlandırıyor. Ama işin asıl çekici yanı, film boyunca zihinleri "What happened last night?" cümlesiyle sürekli meşgul ediyor olması; izleyicinin merakını kahkahası bol bir şekilde dürtmesi.

Transformers gösterimi öncesi, fragman gösterimleri sırasında ilk izlediğimizde zaten kanımız ısınmış, gidilecekler listesine o an eklemiştik. Yaz rehavetine kapılıp can sıkıntısı yaşıyorsanız, şiddetle tavsiye edilir zira gayet eğlenceli. Yes Man'den beri böyle güldüğümü hatırlamıyorum (Ice Age'i saymıyorum) ve evet ben de bu gözlükten istiyorum.


3 Ağustos 2009 Pazartesi

Gitmek


"... Ben her bahar aşık olmam ama,
Her bahar gitmek isterim.

Gittiğim olmadı hiç.

Ama olsun... istemek de güzel."
Can Yücel (Gitmek adlı yazısından)